Branou Čech
do samoty skal

Od cíle výletu vás právě dělí 132.5 km za volantem.

Rezervovat termín Zpět na výpis
Více o zážitku
Vzdálenost

132.5 km

Časová náročnost

2 h 48 min

Převýšení

491 m

Branou Čech do samoty skal

Českosaské příhraničí je zvláštní zemí vysokých skal a studených vod. Zjistěte sami, kam se vchází branou Čech a čím fascinují kaňony řeky Labe lidskou duši už od pradávna.

První zastávka
První zastávka

Na samotě
ve skalách

Dolní Chřibská je obcí stojící na pomezí. Právě zde se střetávají celky Lužických hor, Labských pískovců a Českého Švýcarska. Chalupa Krásná Samota je perfektním výchozím bodem pro návštěvu kterékoliv z těchto přírodních oblastí, stejně jako útočištěm pro klidné večery se sklenkou vína u praskajícího krbu.

Druhá zastávka
Druhá zastávka

Lesem bílých
sloupů

Pozoruhodný řidičský zážitek se vám naskytne na nové silnici z Tisé k hotelu Ostrov. Jakmile vystoupáte z děčínského údolí a ztratíte z očí zvolna plynoucí řeku, ocitnete se v nekonečném sloupořadí březového lesa. Pokud si chcete cestu prodloužit, vraťte se do Děčína okruhem přes Sněžník a Jalůvčí.

undefined
undefined
undefined
  • 01
  • 02
  • 03
Třetí zastávka

Půvab pohraničních chutí

Stejně jako je krása kořením života, je jím i dobré jídlo. V hotelu Ostrov, ztraceném na konci cesty uprostřed lesů, to vědí dobře. Tým kuchařů pod vedením šéfkuchaře Reného Tichého servíruje moderní českou kuchyni, kde na menu nechybí poctivé omáčky, pomalu pečená masa ani domácí zmrzliny. Pokud hledáte hospůdku na mýtince v tom nejlepším slova smyslu, právě jste ji nalezli.

Čtvrtá zastávka
Čtvrtá zastávka

Po mostě mezi
nebem a zemí

Skalní most Bastei, jednu z největších dominant Českosaského Švýcarska s výjimkou Pravčické brány, najdete na saské straně skalních měst. Pokud se vypravíte časně z rána, kdy se labské údolí vynořuje z mlhy, skutečně poznáte, jaké to je, kráčet po mostě mezi nebem a zemí.

Pátá zastávka
Pátá zastávka

Nedobytné
skalní hnízdo

Někdejší příhraniční obranná pevnost Königstein se rozkládá na téměř celé ploše stolové hory a už z dálky vyvolává pocit posvátné úcty, majestátu a nezdolnosti. Hradby tyčící se do výšky až čtyřicet dva metrů skýtají úchvatné výhledy na labské údolí a stěny národního park.

Váš kontakt

Zažijte to za
volantem vozu Lexus

Navnadili jsme vás na nové zážitky? Obraťte se na naší Concierge manažerku Karolínu, která s vámi probere rezervaci vašeho vybraného vozu Lexus a podrobnosti kolem výletu.

Karolína Nepivodová

Concierge Manažerka
© 2020 Lexus. Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo Bubble.