Krajem loupežníků
a praturů

Od cíle výletu vás právě dělí 171.2 km za volantem.

Rezervovat termín Zpět na výpis
Více o zážitku
Vzdálenost

171.2 km

Časová náročnost

2 h 56 min

Převýšení

271 m

Krajem loupežníků a praturů

Při každém cestování se vyplatí opustit dálnice a nechat se unášet po okreskách. Skutečného ducha krajiny jinde potkat ani nemůžete. na Jičínsku a v Pojizeří to platí dvojnásob.

První zastávka
První zastávka

Francouzský půvab
v české krajině

V prostředí malebné vesničky Mcely se nachází partnerský resort společnosti Lexus – Chateau Mcely, který vám nabídne špetku francouzského půvabu v české krajině. Na všechny účastníky programu Zažít Lexus tu navíc čeká připravený speciální balíček, který rozhodně stojí za objevení.

undefined
undefined
undefined
  • 01
  • 02
  • 03
Druhá zastávka

Na formanské cestě

Ves Frýdštejn byla v minulosti křižovatkou cest, kterými proudilo jablonecké sklo. A unavení formani potřebovali místo k zastavení, odpočinku a překutí podkov. Ve frýdštejnské restauraci Kovárna se dnes zatápí pod jinou výhní – unikátním grilem Josper na dřevěné uhlí.

Třetí zastávka
Třetí zastávka

Kočárem
kolem Trosek

I tady můžete prověřit schopnosti vozu Lexus. Z Turnova se vydejte do obce Vyskeř a cestou na Hrubou Skálu zahněte na Krčkovice. Odměnou vám bude jízda na málo frekventované nové silnici lemované skalními monolity, na které přijde ke slovu i sportovnější režim vašeho vozu.

Čtvrtá zastávka
Čtvrtá zastávka

V zajetí
skalních věží

Geopark Českého ráje nabízí hned několik podívaných, z nichž Prachovské skály jsou sice tou nejznámější, ale nikoliv nutně nejhezčí. Objevte vysoké věže Hruboskalska a dechberoucí Mariánskou vyhlídku nebo Příhrazské skály nedaleko zříceniny Drábské světničky. A pokud vás všechno to stoupání vyčerpá, zastavte se v restauraci Ábelův mlýn v Dolánkách, jejíž domácí limonády a poctivá česká kuchyně vám ještě jednou odhalí, proč se okolnímu kraji říká Český ráj.

Pátá zastávka
Pátá zastávka

Přehrada
jako z pohádky

Na přehradu Les Království doporučujeme vypravit se v čase, kdy se soumrak snáší na zemi. Večer ji poblikávající světla na hrázních věžičkách, která se zrcadlí na vodní hladině, odívají hávem téměř pohádkovým. Ne nadarmo je přezdívána nejkrásnější přehradou Česka.

Váš kontakt

Zažijte to za
volantem vozu Lexus

Navnadili jsme vás na nové zážitky? Obraťte se na naší Concierge manažerku Karolínu, která s vámi probere rezervaci vašeho vybraného vozu Lexus a podrobnosti kolem výletu.

Karolína Nepivodová

Concierge Manažerka
© 2020 Lexus. Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo Bubble.