Nahoru a k vodě
zase dolů

Od cíle výletu vás právě dělí 110.1 km za volantem.

Rezervovat termín Zpět na výpis
Více o zážitku
Vzdálenost

110.1 km

Časová náročnost

1 h 59 min

Převýšení

642 m

Nahoru a k vodě zase dolů

Pokud v Česku existuje lokalita jako stvořená pro únik od všedních starostí a duševní očistu, je to Šumava. Kraj pozvolných vrcholků, ledovcových jezer a hlubokých hvozdů se nedá jednoduše navštívit. Musí se prožít.

První zastávka
První zastávka

Srdce a chuť
pravé Šumavy

Na něco dobrého na zub si zajeďte do vísky Vojetice, kde se nachází vyhlášená restaurace U Štěpána. Jedinečný koncept vlastního farmářského chovu hovězího plemene Charolais, z něhož tu můžete ochutnat vynikající steaky, doplňuje interiér ve stylu typické šumavské hospůdky.

Druhá zastávka
Druhá zastávka

Město na
zlaté stezce

Cesta podél toku říčky Otavy vás dovede do Kašperských Hor, nejvýše položeného gotického města v Čechách. Pozůstatky těžby zlata jsou v okolí patrné dodnes a kromě starých štol je dokládá také majestátní hrad Kašperk, postavený původně na obranu dolů. Z jeho věže a z vrcholku blízké bašty Pustý hrádek se otevírají neodolatelné výhledy.

Třetí zastávka
Třetí zastávka

Cestou podél
hbité vody

Pro to pravé potěšení z řízení vašeho vozu Lexus doporučujeme nadjet si z Rejštejna přes Srní a Kvildu do Borové Lady a dál po silnici číslo 39. V zátočinách vinoucích se údolími podél pádících potoků prověříte precizní ovladatelnost a maximální komfort automobilu.

undefined
undefined
undefined
  • 01
  • 02
  • 03
Čtvrtá zastávka

Složit hlavu pod smrčinou

Po zemi kolem přehrady nebo vodou skrze ni přes přívoz v Horní Plané se dostanete k místní oáze klidu. Apartmánový hotel Knížecí cesta je jako stvořený pro zasloužený odpočinek na konci celodenní jízdy. Kromě komfortního ubytování nabízí wellness se saunou nebo masážemi.

Váš kontakt

Zažijte to za
volantem vozu Lexus

Navnadili jsme vás na nové zážitky? Obraťte se na naší Concierge manažerku Karolínu, která s vámi probere rezervaci vašeho vybraného vozu Lexus a podrobnosti kolem výletu.

Karolína Nepivodová

Concierge Manažerka
© 2020 Lexus. Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo Bubble.